გაკვეთილის გეგმა
საგანი :ინგლისური ენა
სწავლების საფეხური : დაწყებითი კლასი 43
მოსწავლეთა რაოდენობა : 27
სსმ არ მყავს
თემა: My
Family ( ჩემი ოჯახი)
მიზანი: მოსწავლეები
შეძლებენ ტექსტის გაგებას და მთავარი აზრის
ამოცნობას, რაც განუვითარებთ მათ კითხვის უნარ ჩვევას.
ე.ს.გ გათვალისწინებული შედეგები და ინდიკატორები:
უცხ.დ.IV.5. მოსწავლეს შეუძლია ილუსტრირებული ტექსტების გაგება და მათში ინფორმაციის მოძიება.
უცხ.დ.IV.6. მოსწავლეს გამომუშავებული აქვს
ხმამაღალი კითხვის ელემენტარული უნარ-ჩვევა.
უცხ.დ.IV.7. მოსწავლეს
შეუძლია კითხვის სტრატეგიების გამოყენება.
წინარე ცოდნა:
მოსწავლეებს შეუძლიათ აღწერონ თავიანთი ოჯახის წევრები და ახალ ტექსტში ამოიცნონ უკვე
ნასწავლი სიტყვები.
მოსწავლეთა ორგანიზება: სხედან
ჯგუფებში და მასწავლებელი აცნობს მათ ჯგუფური მუშაობის წესებს ( პრეზენტატორის არჩევა,
თანამშრომლობა, დახმარება, ურთიერთპატივისცემა)
N
|
აქტივობის აღწერა
|
მეთოდი
|
კლასის ორგანიზება
|
სასწავო რესურსი
|
დრო
|
თითოეული აქტივობისთვის
მისაღწევი შედეგი
|
|
მისალმება.
სიის ამოკითხვა
გაკვეთილის
თემისა და მიზნის გაცნობა.
The aim of the lesson is
to identify the main idea of the text and develop your reading and speaking
skills.
|
ვერბალური
|
მთელი კლასი
|
|
5
|
|
აქტივობა N 1
|
დავალების შემოწმება
“My family”
Student ‘s projects
|
ვერბალური
|
მთელი კლასი
|
საშინაო დავალების რვეულები
ბარათები
|
2
|
მოსწავლეები აკეთებენ პრეზენტაციებს თავიანთი ოჯახების შესახებ.
|
|
Presentation
“My family”
|
ვერბალური
|
მთელი კლასი
|
8
|
|
|
აქტივობა N 2
|
ახალი სიტყვების
მოსმენა (გვ 83 track 22)
Listen to the Cd and repeat new vocabulary
|
გაგება, გააზრება.
|
მთელი კლასი
|
CD
ფლეიერი
სახელმძღვანელო
|
5
|
სიტყვების მოსმენა და გამეორება. მოსწავლეები შეძლებენ
დაიმახსოვრონ ახალი სიტყვები.
|
|
Elliot’s family
Listen to the CD and read text about Eliot s Family
|
გაგება, გააზრება.
|
მთელი კლასი
|
CD ფლეიერი
სახელმძღვანელო
|
7
|
ტექსტზე მუშაობა და ტექსტის განმტკიცება.ახალი სიტყვების
აღმოჩენა.
|
აქტივობა N
3
|
Elliot’s family
ტექსტის განმტკიცება
( გვ34 N
2)
Ask and answer the questions
|
კითხვა პასუხი
|
წყვილებში მუშაობა
|
სახელმძღვანელო
|
5
|
ნასწავლი სიტყვებისა და ტექსტის განმტკიცება.მოსწავლები
წყვილებში ერთმანეთს უსვამენ შეკითხვებს.
|
აქტივობა N
4
|
Complete the text using
the words
|
გაგება, გააზრება,
|
ჯგუფური
მუშაობა
|
ბარათები
|
5
|
მოსწავლეებს ურიგდებათ ბარათები.მათ უნდა
ააწყონ წინადადებები ელიოტის ოჯახის წევრებზე.
|
აქტივობა N
5
|
თამაში „Play
memory game”
|
კითხვა პასუხი
|
ჯგუფური
მუშაობა
|
სავარჯიშო რვეული
სახელმძღვანელო
|
5
|
მოსწავლეებს შეუძლიათ გაიხსენონ დეტალები ელიოტის
დედის, მამის და დის შესახებ
|
|
შეჯამება
რა ვისწავლეთ?
რით იყო საინტერესო ჩვენი გაკვეთილი?
შეჯამება/ შეფასება
|
კითხვა პასუხი
|
ინდივიდუალური
|
|
2
|
|
|
საშინაო დავალება
აღწერონ საკუთარი
გარეგნობა. ახალი ლექსიკის გამოყენებით.
|
ვერბალური ახსნა
|
მთელი კლასი
|
|
1
|
|
No comments:
Post a Comment